Baza wiedzy

Pracodawcy mają do dyspozycji narzędzia wspierające nawyki żywieniowe swoich pracowników, np.  karty lunchowe Edenred. Mogą być one szczególnie przydatne teraz, biorąc pod uwagę obecne czasy oraz dominujący model pracy zdalnej i hybrydowej. Karta lunchowa Edenred to rozwiązanie na miarę obecnych czasów – można z niej korzystać, nie wychodząc z domu, dokonując płatności online. Użytkownik karty może wybierać spośród ofert restauracji i sieci handlowych, ale też zamawiać posiłki poprzez internetowe platformy z dostawą do drzwi.

zadowolony pracownik

Świadczenia pozapłacowe – definicja. Jakie są rodzaje takich świadczeń?

Inwestycja w świadczenia pozapłacowe to inwestycja w przyszłość firmy. I wbrew pozorom, w tym stwierdzeniu ma w tym przesady. Pracodawcy, którzy rozumieją i reagują na zmieniające się potrzeby pracowników, przyciągają najlepsze talenty i z większą łatwością budują zespoły gotowe na wyzwania. Korzyści są liczne, dlatego warto wiedzieć, czym są świadczenia pozapłacowe i które z nich wdrożyć w swojej firmie.

quiet quitting

Quiet quitting – światowy problem czy zwykła niechęć do pracy?

Po wydarzeniach 2020 roku na rynku pracy pojawiło się zjawisko cichej rezygnacji, czyli quiet quitting. Co to oznacza? Cicha rezygnacja polega na ograniczaniu zaangażowania w pracę do absolutnie niezbędnego minimum. Czy to efekt chwilowej słabszej kondycji psychicznej społeczeństwa, wyraz globalnego problemu, a może zwykłe lenistwo?

kobieta pracuje zdalnie

Praca zdalna – przepisy, wniosek. Wszystko, co musisz wiedzieć

O tym, że praca zdalna jest możliwa w naprawdę wielu przypadkach, zorientowaliśmy się, gdy powstała realna potrzeba, aby zostać w domu. Z czasem jednak elastyczna forma ustaleń między pracodawcami i pracownikami musiała zostać uregulowana przez prawo. Od 2023 roku „praca zdalna” i „praca hybrydowa” jest obecna w kodeksie pracy i wiąże się z szeregiem regulacji, które powinni znać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.

nowy pracownik na pokładzie

Onboarding pracownika – czyli jak wdrożyć nowego członka zespołu

Pierwszy dzień w pracy – te słowa potrafią przywołać miłe wspomnienia lub przyprawić o gęsią skórkę. Co zrobić, aby uniknąć drugiego scenariusza? Zaplanować onboarding. Dobrze przeprowadzony obniża poziom stresu, zwiększa satysfakcję nowych pracowników, pozytywnie wpływa na employee experience i zwiększa szansę na przedłużenie współpracy po zakończeniu okresu próbnego.