Baza wiedzy

Pracodawcy mają do dyspozycji narzędzia wspierające nawyki żywieniowe swoich pracowników, np.  karty lunchowe Edenred. Mogą być one szczególnie przydatne teraz, biorąc pod uwagę obecne czasy oraz dominujący model pracy zdalnej i hybrydowej. Karta lunchowa Edenred to rozwiązanie na miarę obecnych czasów – można z niej korzystać, nie wychodząc z domu, dokonując płatności online. Użytkownik karty może wybierać spośród ofert restauracji i sieci handlowych, ale też zamawiać posiłki poprzez internetowe platformy z dostawą do drzwi.

System motywacyjny w firmie – co warto wiedzieć?

Czym w ogóle jest motywacja? Mówiąc wprost, jest to powód, dla którego rano wstajemy i idziemy do pracy, nawet kiedy nam się nie chce. Pomaga dążyć do wyznaczonego celu zawodowego i pokonywać trudności. 

Dzisiejszy rynek oferuje różnorodne sposoby zachęty do aktywności w pracy. Coś, co kiedyś nie było postrzegane jako czynnik motywacyjny, dziś może być jednym z bardziej pożądanych benefitów. Dobrym przykładem jest np. karta lunchowa

Employer branding – czym jest? Dobre praktyki

Employer branding – co to jest? Tłumacząc wprost na polski to wizerunek pracodawcy. Ta anglojęzyczna nazwa to HR-owy trend, który dotarł do Polski jakiś czas temu. Na czym polega, dlaczego jest ważny w kontekście przyciągania i retencji talentów oraz jak wdrożyć go z korzyścią dla firmy? Wyjaśniamy.

retencja pracowników

Retencja pracowników – czym jest, jak podnieść wskaźnik retencji?

Utrzymanie wartościowych pracowników  jest jednym z największych wyzwań dla firm, bo ludzie to fundament sukcesu każdej organizacji. W tym artykule skupimy się na kluczowym aspekcie zarządzania zasobami ludzkimi – retencji pracowników. Pokażemy, jak obliczać wskaźnik retencji i jakie strategie można zastosować w celu jego zwiększenia. Odkryjemy również, jak ważną rolę odgrywają w tym procesie benefity pracownicze, zwłaszcza te dobrze dopasowane do potrzeb użytkowników oraz zoptymalizowane kosztowo. 

zmotywowany pracownik

Jak motywować pracowników do pracy?

 Jak skutecznie motywować pracowników? W artykule zgłębimy psychologiczne aspekty motywacji, przedstawimy sprawdzone systemy motywacyjne oraz dobre praktyki stosowane w nowoczesnych organizacjach. Ponadto, opierając się na badaniach kultury żywieniowej  Polaków, zwrócimy uwagę na znaczenie przerw na posiłek w pracy i ich wpływ na zdrowie oraz wydajność pracowników.